Väljak avati pidulikult 23. juunil 2018.
Valmimine
Ehitusaeg: 16.08.2017-16.06.2018
EV100 arhitektuuriprogrammi „Hea avalik ruum“ raames korraldati väljaku parima lahenduse leidmiseks avalik arhitektuurikonkurss. Selle võitis ideekavand „Puulinn“, mille autoriteks on Helen Rebane, Egon Metusala ja Kaie Kuldkepp
Projekteerisid Stuudio 2 Arhitektid OÜ ja Keskkonnaprojekt OÜ, ehitas YIT Infra Eesti AS. Projekti teostamist toetas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus programmi „Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine” meetmest.
Väljaku kontseptsioon
Väljaku arhitektide sõnul oli kontseptuaalseks ideeks pakkuda justkui elutuba väliruumis, mille elemendid oleks kasutatavad erinevas vanuses inimestele. Siin on kaasaegne jalakäijate pargi- ja puhkeala koos väljakumööbli, purskkaevu, lipuväljaku ja kõnniteedega. Väljakul olevad puidust konstruktsioonid markeerivad hooneid ja on ühtlasi platsi raamistikuks. Oluliseks kujunes avada liikumissuund muusikakoolist alla jõeni. Tulevikus võiks see telg pikeneda sillana üle jõe surnuaiani ja trepistikuna üles kultuurikeskuseni.
Väljaku ääres on ruumi esindushoonele ja kohvikutele, võimalik on tähistada erinevaid sündmusi ja korraldada ka sportlikku meelelahutust.

Väljaku ajalugu
Põlva linnas varem keskväljakut olnud. Praeguse väljaku asemel oli kruusakattega planeerimata ja stiihiliselt kasutuses olev plats, kus kaks korda nädalas peeti ka turgu.
Ajalooline kirikuküla keskus oli Põlva Maarja kiriku esisel platsil, kus praegu asuvad kaubandushooned.