Tõrva linn oli esimene linn Eestis, mis EV 100 arhitektuuriprogrammi „Hea avalik ruum” raames sai endale uue linnasüdame. 2017. aastal alustati ehitustöid ja uus väljak avati 24. veebruaril 2018 ehk Eesti Vabariigi 100. aastapäeval.

Rekonstrueerimisprojektiga tehti algust juba 2014. aastal, kui koostöös Eesti Arhitektide Liiduga korraldati Tõrva keskväljakule uue ilme andmiseks arhitektuurikonkurss, mille võitis lahendus nimega „Mulgi kuurort”. Võidutöö autorid Mari Rass, Ott Alver, Alvin Järving ja Ilmar Klammer esindasid aktsiaseltsi Novarc Group ja osaühingut Arhitekt Must. Ehitajana teostas töid Merko Ehitus Eesti.

Tõrva keskväljaku puhul on esikohale tõstetud jalakäijate mugavus ning vaba aja veetmise võimalused. Ligemale 13 000 ruutmeetril laiuval Tõrva keskväljakul on suurem osa ruumist jalutusradade ja tegevusplatside päralt.
Haljastustöid tehti 5000 ruutmeetril, istutati peaaegu 2000 puud ja põõsast. Tõrva keskväljak kulgeb ajaloolisest kõrtsihoonest kuni Tõrva raekojahooneni ja sealt mõttelise osana edasi Veskijärvele.

Tööde käigus rekonstrueeriti täielikult Tõrva keskväljak ning rajati uus bussijaama hoone. Samuti avati vaade ja ligipääs Veskijärvele ning rajati paisjärve äärde linna sümbolehitusena Tõrva korsten. Tööde käigus tsoneeriti senine suur väljak väikelinnale sobilikumateks väiksemateks väljakuteks ning väljakule rajati senisest rohkem haljastust. Keskväljak muutus mänguliseks väljakute koosluseks, kus väljakuid eristab erinevatesse mustritesse laotud kivisillutised.

Fotod: Tõrva Vallavalitsus